Çiğ köftenin acı lezzetini isot verir. İsotsuz çiğ köfte düşünülemez. Ama her isottan da çiğ köfte olmaz. İsot seçimi çiğ köfte yapımı kadar önemlidir. İsot acıdır. Çiğ köfte de acı olur. Acının tatlı ve tuzlu gibi ayırt edilebilirliği net değildir. Çoğu insana acı gelmeyen bir ürün bazılarına çok acı gelebilir. 

Damak tadı ve alışkanlıkların etkisi acı tadımında etkilidir. Çiğ köftemiz olması gerektiği acılıktadır. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz. Çiğ köfte acı yenir, hiç acısız çiğ köfte olmaz. Hiç acısız yapılan çiğ köfte zaten bulgur pilavını andırır ki bu da istenmeyen bir durumdur. 

ÇOK ACI SEVENLER İÇİN ACI SOS

Çiğ köfteyi çok acı sevenler için ACI SOS umuz vardır. Acı sos yoğun isottan yapılmaktadır. Sürülebilir kıvamdadır. Çiğ köfte dürüm içerisine isteğe bağlı olarak çay kaşığı kadar konulması yeteri miktarda acı ilavesi yapacaktır. Acı Sos umuz doğal bileşenlerden oluştuğu için midede rahatsızlık oluşturmaz. Acı severler için acı sosumuz iyi bir tercih olacaktır.

HEM ACI HEM NAR EKŞİSİ: ACILI NAR EKŞİLİ SOS

Piyasada satışta bulunan nar ekşilerinden farklı olarak cigkofte.gen.tr nin özel olarak üretimini yaptığı ACILI NAR EKŞİLİ SOS acı sevenler için alternatif bir seçenektir. Çiğ köftenin yanında olmazsa olmaz sos Nar Ekşisi dir, ama Acılı Nar Ekşili Sos'u denediğinizde başka sos aramayacaksınız.

Çiğ köftenin yanında satışa sunduğumuz soslardan bazıları aşağıdadır: