Sık Sorulan Sorular

cigkofte.gen.tr ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları

Çiğ köfte lavaşı nasıl üretilir?

Çiğ köfte için kullanılan lavaşlar diğer lavaşlardan farklı olarak ince şekilde üretilmelidir. Çiğ köftenin lezzetinin anlaşılabilmesi için lavaşın boyutu ve inceliği önemlidir. cigkofte.gen.tr de satışta olan lavaşlar el değmeden otomatik makinelerde üretilmektedir.
Devamını Oku

Bayilik ve Franchising Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çiğ köfte bayiliği alırken gördüğünüz terimler arasında bazı farklar vardır. "Çiğ köfte bayiliği verilir" ya da "Çiğ köfte franchising veriyoruz" şeklinde reklamlar neyi ifade etmektedir? Bayilik ve Franchising terimleri birbirine karıştırılmaktadır ama aralarında belirgin farklar vardır.
Devamını Oku

Çiğ köftenin yanında hangi yeşillikler verilir?

Lezzetli bir çiğ köftenin yanında lezzetli lavaş ve yeşilliklerin önemi büyüktür. Çiğ köfte satışı yaparken sadece kaliteli ve lezzetli çiğ köfte yetmez. Çeşidi bol ve taze bir yeşillik tabağı müşteriye sunum için çok önemlidir. Özellikle paket servisin yoğun olarak yapıldığı çiğ köfte dükkanlarında yeşillik tabağına önem vermek gerekir. Peki çiğ köftenin yanında hangi yeşilllikler verilmelidir?
Devamını Oku

Çiğ Köfte Bayilik Kurulum Paketiniz var mı?

Çiğ köfte dükkanları için çiğ köfte, lavaş, sos ve ambalaj malzemeleri temininde bulunuyoruz. Ama çiğ köfte dükkanları için kurulum yapmıyoruz. Çiğ köfte bayiliği almak isteyen girişimciler cigkofte.gen.tr üzerinden çiğ köfte siparişi verebilir, lavaş alabilirler. Çiğ köfte bayiliği sözleşmesi olmadan dilediğiniz miktarlarda çiğköfte siparişi verebilirsiniz.
Devamını Oku

Etsiz çiğ köfte neden sağlıklı?

Geleneksel etli çiğ köfte içerisinde bulgur, kıyılmış et, salça, isot ve çeşitli baharatlar vardır. İçinde bulunan çiğ et nedeniyle başta tenyazis (bağırsaklarda oluşan bir hastalık) olmak üzere birçok hastalığa sebep olabiliyor. Bu nedenle artık ticari olarak satışı mümkün değil.
Devamını Oku

Çiğ köfte paket servis nasıl olmalı?

Çiğ köfte paket servis ile çiğ köfte dükkanının yerini bile bilmeyen müşterilere ulaşmak mümkün. Doğru stratejiler belirlenirse, çiğ köfte dükkanı içerisinde yapılan satışın fazlasını paket servis ile yapmak içten bile değil. Bunun için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı büyüklüğü ne olmalı?

Çiğ köfte işi yapmaya karar verdiniz, dükkan bakıyorsunuz. Nasıl bir dükkan bulmalısınız? Çiğ köfte dükkanı nasıl olmalı? Çiğ köfte dükkanının büyüklüğü ne olmalı, kaç metrekare olmalı?
Devamını Oku

Çiğ köfte Siparişi Vermek İçin 10 Neden

Cigkofte.gen.tr de çiğ köfteler günlük olarak üretilir, paketlenir ve kapınıza kadar teslim edilir. Tüm Türkiye'ye gönderilebilen çiğ köfteler ilk üretildiği andaki gibi tap taze. İşte cigkofte.gen.tr den çiğ köfte siparişi vermek için 10 Neden.
Devamını Oku

Nasıl çiğ köfteci açılır?

Çiğ köfte sektörünün karlılığını bilmeyen yoktur. İşletmesinin kolay olması, açılış için çok büyük maliyetler gerekmemesi, 1-2 personelle bile idare edilebilmesi, stok tutulmaması, günlük nakit akışının yüksek olması gibi nedenlerle tercih edilen çiğ köftecilik son yıllarda bayilik sistemlerinin gelişmesiyle en gözde tercihlerden oldu. Peki nasıl çiğ köfteci açılır?
Devamını Oku

Çiğ köfte lavaşı nasıl olmalı?

Çiğ köfte sevenler bilirler. Çiğ köfte lavaşı önemlidir. Çiğ köfteniz ne kadar lezzetli olursa olsun, problemli bir lavaş varsa çiğ köfte dürümü lezzet vermez. Bu nedenle lavaşların kalitesi ve lezzeti çok önemlidir.
Devamını Oku

Sos çiğ köfte için neden önemlidir?

Çiğ köftenin yanında olmazsa olmazdır soslar. Çiğ köfte sosu çiğ köfte ile beraber servis edilir, çiğ köfte paketlerinin içine koyulur, dürümün içine sürülür. Peki çiğ köfte sosu neden bu kadar önemlidir? Cevabı yazımızda!
Devamını Oku

Çiğ köfte kampanya önerileri

Çiğ köfte dükkanınızda müşterilere yönelik kampanyalar oluşturmalısınız. Sadece dürüm ve kilogramlık çiğ köfte satışıyla kalmamalı, müşterilere seçebileceği menüler ve promosyonlar sunmalısınız. Çiğ köftecilere kampanya önerileri burada!
Devamını Oku

Çiğ köftenin faydaları nelerdir?

Çiğ köfte, isot ve pulbiberin verdiği faydadan dolayı E ve C vitaminini içinde bulunduruyor. Kalp hastalıkları riskini de oldukça aşağı seviyelere çekiyor. Bunun dışında çiğ köftenin birçok faydası var. İşte çiğ köftenin faydaları!
Devamını Oku

Çiğ köfte dürüm kaç liradan satılmalı?

Çiğ köfte dükkanlarında satışı yapılan çiğ köfte dürümü farklı gramajlarda ve farklı fiyatlarda olabilir. Çiğ köfte dürümü fiyatı nasıl belirlenir? Çiğ köfte dürüm menüleri nasıl olmalı? Detaylar burada!
Devamını Oku

Çiğ köfte porsiyon kaç gram olmalı?

Gıda sektöründe porsiyon kelimesi sıkça kullanılır. Bir restorana, cafeye, börekçiye, tatlıcıya gittiğinizde 1 porsiyon yemek söylersiniz, o yemekten belirli bir miktar gelir. Peki çiğ köftecilerdeki porsiyon ne anlama gelir, çiğ köfte porsiyonu kaç gramdır?
Devamını Oku

1 kg çiğ köfte kaç kişiliktir?

Çiğ köfte dükkanlarında çiğ köfte menüleri için farklı isimler bulunmaktadır. Küçük Paket, Büyük Paket, Aile Boyu Paket gibi isimler. Paketlerin içeriklerinde de genelde kaç kişilik oldukları yazılır. Peki 1 kg çiğ köfte kaç kişiliktir? Cevabı burada!
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı açılışı için şahıs firması mı tercih etmeli, limited şirketi mi?

Çiğ köfte dükkanının kurulum aşaması için önemli bir nokta da firmanızın şahıs işletmesi mi yoksa sermaye şirketi olması gerektiğine karar vermenizdir. Sonrasında değişiklik çok zor olacağı için işletmenin türüne ilk başlangıçta iyi karar vermek gerekir.
Devamını Oku

Çiğ köfteci açmak isteyenlere öneriler

Çiğ köfte dükkanı açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı konular mevcut. Çiğ köfte işi kolay olmakla beraber her işte olduğu gibi bazı zorlukları da mevcut. Çiğ köfte işine girmek isteyenlere altın değerinde öneriler burada!
Devamını Oku

Çiğ Köfte dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekli mi?

Çiğ köfte dükkanı açmak için ustalık belgesi gerekli değil. Çiğ köfte dükkanında satışını yapacağınız ürünlerin üreticisi durumunda olmadığınız için buna gerek yoktur. Üreticiden aldığınız çiğ köftenin sadece satışını yaptığınız için vergi levhası, çalışma ruhsatı ve işletme kayıt belgesi yeterli olur. 
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı için üretmek mi, alıp satmak mı daha karlı?

Üretim yapıp satmanın kazancı her zaman fazla görünmektedir. Ama detaylar göz önüne alındığında karlılığın beklendiği gibi olmadığı ortaya çıkacaktır. İyi bir hesaplamayla çiğ köfte üretip satmanın ya da çiğ köfte alıp satmanın karlılığı hakkında net fikir sahibi olunabilir.
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı açmak için ne kadar sermaye gerekir?

Çiğ köfte dükkanları genelde küçük metrekareli dükkanlardır. 15 metrekare civarında bir dükkan satış için yeterlidir. Çiğ köfte dükkanının içerisine konulacak çiğ köfte tezgahı en az 1 metre olmalı yanında da bir sunum ve çalışma tezgahı bulunmalıdır. En az 2 masa ve 5-6 kişinin oturabileceği sandalye kapasitesi de yeterlidir. Bu halde 15 metrekare bir çiğ köfte dükkanı açma maliyeti 8000-10000 TL civarında olur.
Devamını Oku

Çİğ köftecilerin karı ne kadardır?

Çiğ köfte dükkanının sabit giderler dışında satışını yaptığı ürünlerin maliyetleri vardır. 1 ay boyunca elde ettiği gelirden, tüm bu giderler çıkarıldığında çiğ köfte dükkanının karı ortaya çıkar. Örnek bir şubenin kazancı burada!
Devamını Oku

Çiğ köfte işinde başarılı olmanın 10 altın kuralı

Kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız son yılların gözde mesleklerinden çiğ köfteciliği mutlaka düşünmüşsünüzdür. Kurulumunun hızlı olması, işletmesinin kolay olması ve karlılığının yüksek olması çiğ köfte bayiliğini cazip hale getiriyor. Buna rağmen bir hevesle çiğ köfte dükkanı açıp kısa sürede kapatan binlerce girişimci bulunuyor. İşte çiğ köfte işinde başarılı olmanın 10 altın kuralı.
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı açmak için hangi malzemeler gerekli?

İster bir markanın bayiliğin alın isterseniz kendi çiğ köfte dükkanınızı kendiniz kurun çiğ köfte dükkanı açmak için belli başlı malzemeler gereklidir. Bu malzemeler, tezgahlar, masalar, sandalyeler gibi demirbaş malzemelerdir. Çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli malzemeler yazımızda!
Devamını Oku

Çiğ köfte işini kimler yapabilir?

Çiğ köfte işini yapmak büyük ustalık gerektirmez. Hazır gelen çiğköfteleri paketlere koymak ve dürüm yapmak çok zor işlemler değillerdir. 1-2 saatlik bir pratikle yapılacak bir işlemdir. 
Devamını Oku

Çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli belgeler nelerdir?

Çiğ köfte dükkanı açmak için öncelikle vergi mükellefi olunması gereklidir. Çiğ köfte dükkanında üretim yapmadan sadece ürün alıp satılacaksa prosedürler farklı işler. Bir çiğ köfte firmasından bayilik alıp çiğ köfte satılacaksa işlemler daha kolaydır.
Devamını Oku

Çiğ Köfte Dükkan Açma Maliyeti Nedir?

Çiğ köfte dükkanları genelde küçük metrekareli dükkanlardır. 15 metrekare civarında bir dükkan satış için yeterlidir. Çiğ köfte dükkanının içerisine konulacak çiğ köfte tezgahı en az 1 metre olmalı yanında da bir sunum ve çalışma tezgahı bulunmalıdır. En az 2 masa ve 5-6 kişinin oturabileceği sandalye kapasitesi de yeterlidir. Bu halde 15 metrekare bir çiğ köfte dükkanı açma maliyeti 8000-10000 TL civarında olur.
Devamını Oku

ISO 22000 Gıda Güvenliği ve Hijyen

1 Eylül 2005 te yayınlanan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi; dünya çapında güvenli gıda üretim zinciri oluşturmak amacıyla oluşturulmuş uluslar arası bir standarttır. cigkofte.gen.tr ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile üretim yapmaktadır. 
Devamını Oku

Çiğ Köfteleriniz Acı mı?

Çiğ köftenin acı lezzetini isot verir. İsotsuz çiğ köfte düşünülemez. Ama her isottan da çiğ köfte olmaz. İsot seçimi çiğ köfte yapımı kadar önemlidir. İsot acıdır. Çiğ köfte de acı olur. Çiğ köftemiz olması gerektiği acılıktadır. Acının tatlı ve tuzlu gibi ayırt edilebilirliği net değildir. Çoğu insana acı gelmeyen bir ürün bazılarına çok acı gelebilir. 
Devamını Oku

ÇİĞ KÖFTE NASIL YAPILIR? NASIL PAKETLENİR?

cigkofte.gen.tr ürünleri günlük gelen siparişler doğrultusunda hazırlanan reçetelerle, el değmeden otomatik makinelerle yapılır. Hazırlanan çiğ köfteler özel vakumlu ambalajlarla paketlenir, etiketlenir. Sonrasında çiğ köfte siparişi veren müşterilere yola çıkmak için kolilenir.
Devamını Oku

KANTİNDE ÇİĞ KÖFTE SATIŞI YAPMAK İSTİYORUM, MÜMKÜN MÜ?

Kantinde çiğ köfte satışı yapmak istiyorsanız cigkofte.gen.tr üzerinden dilediğiniz miktarlarda çiğ köfte, lavaş ve sos siparişi verebilirsiniz. Türkiye geneli birçok okul kantini çiğ köfte siparişlerinizi cigkofte.gen.tr üzerinden vermektedir. Ürünlerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı izinli olarak günlük olarak üretilip gönderilmektedir.
Devamını Oku

ÇİĞ KÖFTE BAYİLİĞİ ALMADAN DA SİPARİŞ VEREBİLİYOR MUYUZ?

cigkofte.gen.tr den sipariş verebilmek için herhangi bir çiğ köfte bayiliği almanıza gerek yoktur. Çiğ köfte bayiliği almadan da web sitemizde gördüğünüz fiyatlardan sipariş verebilirsiniz. Son tüketicilere yönelik çiğ köfte paketlerinin dışında çiğ köfteciler, cafeler, restoranlar ve okul kantinleri için çiğköfte paketleri içermektedir.
Devamını Oku

ÇİĞ KÖFTE FİYATLARI NEDEN ÇOK DÜŞÜK?

Çiğ köfte fiyatları görüldüğü üzere piyasa fiyatlarının çok altında. cigkofte.gen.tr üretimden direkt olarak satış yaptığı için çiğ köfte fiyatları bu seviyelerde. Günlük olarak üretilen çiğ köfteler direkt olarak kargolanıp gönderilir, arada fiyatları yükseltecek herhangi bir aracı, komisyoncu bulunmaz.
Devamını Oku

ÇİĞ KÖFTE LAVAŞI SİPARİŞİ VERMEK İSTİYORUM, İNCE MİDİR?

Lavaşlarımız çiğ köfte için uygundur. İncedir. Bilindiği üzere çiğ köftenin lezzetinin tam olarak anlaşılabilmesi için lavaşın kalitesi ve inceliği de önemlidir. Bu nedenle çiğ köfte lavaşı ince olur. cigkofte.gen.tr de satışa sunulan lavaşlarımız incedir.
Devamını Oku

TOPTAN ÇİĞ KÖFTE SİPARİŞİ VEREBİLİYOR MUYUZ?

Toptan çiğ köfte siparişi verebilirsiniz. cigkofte.gen.tr sadece perakende çiğ köfte satışı yapmıyor. Bunun yanında çiğ köftecilere, restoranlara, cafelere ve okul kantinlerine de çiğ köfte gönderimi yapıyor. Toptan çiğ köfte siparişi vermek için herhangi bir bayilik sözleşmesi yapmanıza gerek yok.
Devamını Oku

YEŞİLLİK GÖNDERİYOR MUSUNUZ?

Çiğ köftenin yanında lavaş, sos alabilirsiniz. Ama yeşillik sevkiyatı yapamıyoruz maalesef. Ürünlerimiz size kargo ile ulaşmaktadır. Çiğ köfteler vakumlu ambalajlarda, lavaş ve soslar özel ambalajlarda paketlenmektedir. Kargo ile yeşillik sevkiyatı mümkün olmadığından gönderilememektedir.
Devamını Oku

ÜRÜNLER NE ZAMAN ELİME GEÇER?

Hafta için saat 14:00 e kadar verilen siparişler aynı gün üretilip aynı gün gönderilmektedir. Perşembe günü saat 14:00 ve Cuma, Cumartesi, Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Türkiye'nin büyük bölümüne ürünlerimiz ertesi gün ulaşmaktadır.
Devamını Oku

ÜRÜNLERİNİZE GÜVENEBİLİR MİYİZ?

Ürünlerimiz etsiz olup Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı üretim tesisilerinde üretilmektedir. Üretim alanlarımız devamlı olarak denetlenmektedir. ISO 9001 ve ISO 22000 onaylı tesislerimizde yapılan çiğ köfteler, gıda güvenliği ön planda tutularak paketlenmekte ve gönderilmektedir.
Devamını Oku

SON KONULAR

Tüm Yazılar