1 kg çiğ köfteden ortalama 14 adet çiğ köfte dürüm çıkar. Standart olarak çiğ köftecilerin satışını yaptığı en küçük boy dürüm 75 gram civarındadır. Bu nedenle 1 kg çiğ köfteden 1000 gr / 75 gr, ortalama 14 adet dürüm çıkar.

Başka boyutlarda çiğ köfte dürüm var mıdır?

Bazı çiğ köfteciler Mega Çiğ Köfte Dürüm, Büyük Çiğ Köfte Dürüm, Duble Çiğ Köfte Dürüm adlarında çiğ köfte dürüm de satmaktadır. Burada bir nevi satış stratejisi izlenmektedir. Önerilen en küçük boy çiğ köfte dürümü 75 gram çiğ köfte içerdiğinden daha büyük boyutlu olarak Büyük Çiğ Köfte Dürüm 125 gram, Duble Çiğ Köfte Dürüm 150 gram ve Mega Çiğ Köfte Dürüm 175 gram çiğ köfte içerebilir. Burada önemli olan müşteriye seçenek sunabilmektir. Tek tip ürün seçeneğinden kurtulan müşteri alternatifler arasından tercih yapmak ister. Çiğ köfte Dürüm satış fiyatları gramaj arttıkça fiyat düşecek şeklinde olmalıdır. Örneklendirmek gerekirse, 75 gram normal dürüm 3 TL ise, 125 gram Büyük Dürüm : 4.50 TL, 150 gram Duble Dürüm : 5 TL ve 175 gram Mega Dürüm : 6 TL şeklinde olabilir.

Tabi ki bunlar tamamen bulunduğunuz bölgedeki rekabet durumuna göre şekillenecek tutarlardır. Burada önemli olan çiğ köfte müşterinizin bütçesine göre alternatifler oluşturabilmek, bu alternatifleri oluştururken de rakip çiğ köfte firmalarıyla da rekabet halinde olabilmenizdir.