Çiğ köfte sektörünün karlılığını bilmeyen yoktur. İşletmesinin kolay olması, açılış için çok büyük maliyetler gerekmemesi, 1-2 personelle bile idare edilebilmesi, stok tutulmaması, günlük nakit akışının yüksek olması gibi nedenlerle tercih edilen çiğ köftecilik son yıllarda bayilik sistemlerinin gelişmesiyle en gözde tercihlerden oldu. Peki nasıl çiğ köfteci açılır?

Çiğ köfteci nasıl açılır?

Bunun için 2 farklı tercih söz konusu.

Birincisi; bayilik veren çiğ köfte markalarının bayisi olmak. Her markanın farklı şartları ve farklı sözleşmeleri vardır. Bu markaları incelemek, sözleşme şartlarını gözden geçirmek ve buna göre karar vermek gerekir. Çiğ köfte markaları kendi ürünlerini satabilmek için dükkan kurulumları da gerçekleştirmektedir. Bu dükkan kurulumlarının yapılabilmesi için bir miktar ödeme talep ederler. 5000 TL-75000 TL arası sermaye ile bu markalardan çiğ köfte bayiliği alınabilir. Çiğ köfte bayiliği alınırken o markanın çalışma koşullarına, sunduğu hizmetlere, çiğ köfte alış fiyatlarına, çiğ köfte sözleşme şartlarına bakmanız gerekir. Çiğ köfte dükkan kurulumu yapıyor diye sonrasında size çok yüksek maliyetlerde çiğ köfte sunacak olan bir çiğ köfte firması sizin karlılığınızı götürecektir.

İkincisi; çiğ köfte dükkan malzemeleri tarafınızdan temin edilir. Çiğ köfte dükkanı için hangi demirbaş malzemeler gerekiyorsa bunları dışarıdan alırsınız. Herhangi bir çiğ köfte bayiliği almadan sadece toptan çiğ köfte temini edeceğiniz bir firma bulursunuz. Bunun için bir markaya bağlı kalmazsınız. Sözleşme dahilinde sizi bağlayıcı maddelere imza atmazsınız. Kalitesine ve fiyatına güvendiğiniz çiğ köfteyi kim sunuyorsa ondan ürün alırsınız ve çiğ köfte dükkanınızı işletirsiniz. 

Çiğ köfteci açmak için çok büyük sermayelere gerek yok. Kısa bir araştırmayla çiğ köfte dükkanı için gerekli olan demirbaşları temin edebileceğiniz firmalara ulaşabilirsiniz.

Çiğ köfteci olmak için geriye kalan kısım lezzetli ve kaliteli bir çiğ köfte alıp satmak. Bunun için cigkofte.gen.tr den sipariş verebileceğiniz bazı ürünlere aşağıdan ulaşabilirsiniz (: