cigkofte.gen.tr ürünleri günlük gelen çiğ köfte siparişleri doğrultusunda hazırlanan reçetelerle, el değmeden otomatik makinelerle yapılır. Hazırlanan çiğ köfteler özel vakumlu ambalajlarla paketlenir, etiketlenir. Sonrasında çiğ köfte siparişi veren müşterilere yola çıkmak için kolilenir.

Çiğ köfte nasıl yapılır, elde mi, makinede mi?

Çiğ köftenin yapılışı için büyük boy çiğ köfte yoğurma makineleri kullanılır. Çiğ köfte yoğurma makineleri, ekmek fırınlarında kullanılan hamur karıştırma kazanlarına benzer, o mantıkla çalışır. Çiğ köftenin içerisinde bulunan bulgur, salça, isot ve diğer baharatlar bu çiğ köfte yoğurma makinesine eklenir, orada belirli sürelerde karıştırılarak yoğurulması sağlanır. Çiğ köfte yoğurma işlemi, tıpkı elde yoğurma işlemine benzer, kıvam ve lezzet elde yoğurma ile neredeyse aynı seviyede olur. Elde çiğ köfte üretimi hem ekonomik hem de hijyenik açıdan çok mümkün değildir. Sağlıklı ve hijyenik şartlarda çiğ köfte üretimi için gerekli azami özen gösterilerek yapılan çiğ köfteler sonrasında paketlenmek için vakum makinesine gönderilir.

Çiğ köftenin yapılışı sonrasında paketleme nasıl olur?

Çiğ köfte paketlemesi özel vakumlu ambalajlarla olur. Bunun için vakum makinesi kullanılır. Çiğ köftenin konulacağı vakum poşedinden tüm havayı çekerek, havasız ortamda ağzının yapıştırılması işlemi vakum işlemidir. Bu sayede çiğ köfteler havasız ortamda muhafaza edilir. Havasız ortamda bakteri üremesi mümkün olmayacağından çiğ köftenin sağlıklı şekilde tüketiciye ulaşması sağlanır. 

Paketlenen çiğ köfteler dinlenmeye alınır. Sonrasında da barkod etiketleri basılarak sevk edilmeye hazır olur. Gelen siparişlere göre kolilenir ve kargo görevlilerine teslim edilir.

Aşağıda günlük olarak üretilip paketlenen çiğ köfte ürünlerimizden bazıları görebilir, sipariş verebilirsiniz.