Çiğ köfte dükkanınızda müşterilere yönelik kampanyalar oluşturmalısınız. Sadece dürüm ve kilogramlık çiğ köfte satışıyla kalmamalı, müşterilere seçebileceği menüler ve promosyonlar sunmalısınız. 

Önerebileceğimiz bazı çiğ köfte kampanyaları şu şekilde:

Dürüm + Ayran Kampanyası

Bir çok çiğ köftecide görebileceğiniz bir kampanya. Dürüm alana Ayran Bedava şeklinde kampanyadır. Dürüm + Ayran şeklinde bir menü oluşturulur. Örneğin normalde çiğ köfte dürüm 3.50 TL olan bir çiğ köfteci Dürüm + Ayran şeklinde bir kampanya oluşturur ve bu menüyü 4.00 TL ye verir. Müşteri açısından cazibesi yüksek bir kampanyadır.

%50 Kampanyası

Ayın belirli günlerinde çiğ köfte paketleri alan müşterilere, aldığı paketin yarısı kadar daha hediye edilen kampanya türüdür. Örneğin ayın 15 inde %50 Kampanya yapan bir çiğ köfte dükkanı 1 kg çiğ köfte alan müşterisine 500 gram hediye eder. Bu kampanyanın ayın sadece 1 gününde olması nedeniyle iyi şekilde tanıtılması, duyurulması gerekir. Ayın sadece bir gününde yapılması yerine kampanya gün sayısını arttırabilirsiniz. Mesela ayın 1 i ve 15 i şeklinde yapabilirsiniz. %50 Kampanyasıyla sadece müşterinin aldığı çiğ köfte miktarının yarısını hediye edebilirsiniz, lavaş ve yeşillik vermezseniz şubeye maliyeti çok olmayacaktır. 

Paket yanında litrelik içecek kampanyası

Çiğ köfte paketlerinin yanında litrelik içecek hediye edilen kampanyadır. Örneğin 1 kg çiğ köfte alana 1 litre kola ya da 1 litre ayran hediye şeklinde düzenlenmiş kampanyadır. Kilogram satışlarının düşük olduğu çiğ köftecilerde etkili olur. Müşteriyi 1 kg çiğ köfte almaya teşvik eder. Burada çiğ köfte dükkanındaki satış personelinin müşteriyi bu paketlere yönlendirmesi satışın arttırılması açısından önemlidir. 500 gram ya da 750 gram çiğ köfte almak isteyen bir müşteriye 1 kg çiğ köfte alırsanız 1 litre içecek hediyesi var, dilerseniz ondan verelim şeklinde yönlendirmelerle müşterinin kampanyayı görmesi ve yararlanması sağlanabilir.

+1 Şeklinde kampanyalar

Müşterilerin aynı üründen alacağı miktara bağlı olarak verilen hediye kampanyalarıdır. Mesela 4 dürüm alana 1 dürüm hediye, veya 5 dürüm alana litrelik kola hediye şeklinde kampanyalarla grup müşterileri çiğ köfte dükkanına bağlamış olursunuz. Öğrenci grupları ya da iş yeri çalışan grupları toplu olarak sipariş verdiklerinden onlar üzerinde etkili olur. Bir grup öğrenci okul çıkışı bir çiğ köfteciye gitmek istediğinde bu tarz kampanyanız varsa sizi tercih edecektir.

Yan ürün hediyeli kampanyalar

Çiğ köfte dükkanınızda çiğ köftenin dışında yan ürün satışınız varsa bunu çiğ köfte satışı miktarlarını arttırmakta değerlendirebilirsiniz. 2 dürüm alana halka tatlı bedava, ya da 1 kg çiğ köfte alana turşu hediye gibi promosyonlar yapabilirsiniz. Çapraz ürün kampanyalarıyla hem sattığınız yan ürünleri müşterilere tattırmış olursunuz hem de cirolarınızı arttırmış olursunuz.

Dönemsel kampanyalar

Açılışa özel, yılbaşına özel, bayrama özel, ramazana özel, yaza özel gibi dönemsel olarak hazırlanmış kampanyalardır. Kampanyaların dönemsel olarak uygulanması ve sürekli değil de bitecek olması müşteri açısından cazibe oluşturur. Müşteriler kalıcı kampanyalardan çok dönemsel kampanyalardan hoşlanırlar ve değişen kampanyalarla müşterilere sürekli bir karlı alışveriş hissi meydana getirir. Bu nedenle müşteri kampanyadan yararlanmak ister. Ramazana özel tüm çiğ köfte paketleri tatlı hediyeli ya da yılbaşına özel tüm çiğ köfte paketleri kuruyemiş hediyeli gibi paketler müşterinin dikkatini çeker. Açılışa özel kampanyaları en etkili olanlarıdır ve müşterilerin çiğ köfte dükkanınızın yeni açıldığını anlamalarına yardımcı olacaktır. Açılışa özel kampanyaları mutlaka şubenizde uygulayın.

Kampanyalar ve promosyonlar çiğ köfte dükkanınızın satışlarını arttıracak etmenlerdir. Ama siz ne kadar promosyon yaparsanız kaliteli ve lezzetli bir çiğ köfteniz yoksa uzun vadede karlılığınız olmayacaktır. Bu bedenle çiğ köfte dükkanınız için, kaliteli ve lezzetli çiğ köftelerimizden sipariş vermek isterseniz aşağıdaki ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz.