Çiğ köfte işi yapmaya karar verdiniz, dükkan bakıyorsunuz. Nasıl bir dükkan bulmalısınız? Çiğ köfte dükkanı nasıl olmalı? Çiğ köfte dükkanının büyüklüğü ne olmalı, kaç metrekare olmalı?

Çiğ köfte dükkanı konumu

Öncelikle çiğ köfte işi akşam saatlerinde daha yoğun bir iş olduğunu söylemekte fayda var. Buna göre bulacağınız dükkanın konumu buna uygun olmalı. Sabah saatlerinde yoğun olup akşam saatlerinde tenha olan bölgelerden dükkanlar bulmanız anlamsız olacaktır. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu semtlerde bakacağınız dükkanın metrekaresi de önemlidir.

Çiğ köfte dükkanı büyüklüğü

Çiğ köfte dükkanları için dükkan büyüklüğünün 40 metrekare üzeri olmaması gerekir. Sadece çiğ köfte satışına odaklanacak bir dükkanda çok masa sandalye bulunmasına gerek yoktur. Hazırlanışı ve sunumu hızlı olan çiğ köftenin tüketimi de hızlı olmaktadır. Bu nedenle çiğ köfte dükkanlarında aşırı büyüklük gereksizdir.

20 metrekare ve 40 metrekare arası dükkan büyüklüğü idealdir. Tabi burada çiğ köfte dükkanında satılacak alternatif ürünlerin olup olmaması da önemlidir. Çiğ köfte dükkanı cafe gibi olacaksa ve sıcak/soğuk meşrubatlar, tatlı, dondurma gibi ürünler olacaksa büyüklük fazla olabilir. 

Çiğ köfte dükkanı kirası

Çiğ köfte dükkanında dikkat edilmesi gereken aşırı büyük dükkan tutup gereksiz kira verilmemesi. Masa, sandalye ve tezgah sayısı iyi hesaplanıp buna göre metrekare belirlenmelidir. Metrekare tespitinden sonra dükkan arayışına girilmeli ve uygun büyüklükte bir çiğ köfte dükkanı bulunmalıdır.

Çiğ köfte dükkanı bulduktan sonra tezgahları ve masa-sandalyeleri ayarlayıp satışa başlayacaksınız. Ama hala kaliteli ve lezzetli bir çiğ köfte arıyorsanız aşağıdaki ürünlerimize bakabilirsiniz.