Çiğ köfte, değişen yaşam koşullarına bağlı olarak önce el arabalarında seyyar tezgahlarda satışa başladı, sonra dükkanlara girdi, sonra marketlere, sonra da online olarak cigkofte.gen.tr ye. Önceleri garipsenen çiğ köfte paket servis durumu artık her çiğ köfte dükkanının olmazsa olmazı. 

Çiğ köfte paket servis ile çiğ köfte dükkanının yerini bile bilmeyen müşterilere ulaşmak mümkün. Doğru stratejiler belirlenirse, çiğ köfte dükkanı içerisinde yapılan satışın fazlasını çiğ köfte paket servis ile yapmak içten bile değil. Bunun için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Yemeksepeti.com Üyeliği

Çiğ köfte, yemeksepetinde satışa sunulan ürünler içerisinde her zaman en üstlerdedir. Lahmacun, pizza, hamburger ve çiğ köfte yemeksepeti müşterilerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu nedenle çiğ köfte dükkanları ilk iş olarak yemeksepeti üyeliğini başlatmaktadır. Yemeksepeti kullanımı ile ilgili olarak bazı önemli noktalar vardır. Yemeksepeti üyeliği olan çiğ köfte dükkanlarından farklı olarak menülerinizle ön plana çıkmalısınız.

Aynı semte paket servis yapan diğer çiğ köfte dükkanlarının önüne geçmek için olumlu müşteri yorumlarının fazla olması ve menü içeriğinizin zengin olması gerekir. Müşterilerin olumlu yorum yapabilmesi için ürünlerinizin lezzetli olması, kaliteli bir sunum olması, hızlı gönderim sağlanması ve güzel yüzlü bir servis elemanının ürünleri teslim etmesi gerekir. Lezzetli çiğ köfteleri nerede bulacağınızı artık biliyorsunuz (: www.cigkofte.gen.tr den aldığınız çiğ köfteleri, temiz ve hijyenik şekilde paketleyip, hızlıca müşteriye ulaştıran güler yüzlü paket servis elemanı çok kolayca müşteriden olumlu yorum alacaktır. 

Yemeksepetinde menü içeriklerinizi belirlerken sadece dürüm ya da paket şeklinde içerik girmeyin. Alternatif çiğ köfte menüleri ve alternatif çiğ köfte dürümleri oluşturun. Ortalama normal bir çiğ köfte dürüm 75 gram ise, farklı gramajlarda büyük dürüm, duble dürüm, mega dürüm gibi dürüm seçenekleri sunun. Bu dürümlere içecek hediyeleriyle menüleri geliştirin. Aynı şekilde çiğ köfte paketlerine de farklı boyutlarda farklı seçeneklerle içecek ve yan ürün hediyeleriyle seçenekleri arttırın. 

Çiğ köfte paket servisi yapacağınız noktaları yemeksepetinde belirlemeniz gerekecektir. Minimum sipariş miktarını ne kadar çok düşük tutarsanız o kadar çok sipariş gelir. Ama burada dikkat edilmesi gereken nokta çok siparişe yetişebilecek paket servis elemanının varlığıdır. Eğer gelen siparişlere karşılık verilemiyorsa müşteriler olumsuz yorum yapacak ve bir süre sonra sipariş miktarı azalacaktır. 

Broşür Dağıtımı

Çiğ köfte menünüzü ve sizi anlatacak bir broşür, müşteri ile aranızdaki köprüdür. Potansiyel müşteriler dağıttığınız broşürü eline alır ve göz gezdirir. İlk bakışta etkilenmeleri gereklidir. Broşürde kullanılan resimler, menüler ve içerikler bu yüzden önemlidir. Etkileyici resimlerin dışında sizi anlatacak anahtar kelimeleri de kullanmanız gerekir. Lezzetlerinizi bilmeden, daha önce sizden hiç sipariş vermemiş bir müşteri bu kağıt parçasına bakarak sipariş verecektir. Bu nedenle profesyonel ellerden çıkmış bir broşür satışlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Broşür tasarımı ve basımı konusunda alacağınız yardımın dışında dağıtımı konusunda da profesyonel yardım alabilirsiniz. Paket servis elemanlarınızdan mesai saatleri içerisinde broşür dağıtımı konusunda faydalanabilirsiniz. Belirli plan dahilinde bulunduğunuz bölgede düzenli bir şekilde broşür dağıtımı yapmak önemlidir. Çiğ köfte paket servis yapacağınız güzergahlar içerisinde bulunan apartman ve iş yerlerinin yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak broşür dağıtımı yapılacak günleri ve saatleri belirlemelisiniz. İş yerlerinin yoğun olduğu bölgelerde gün içerisinde dürüm siparişinin verileceğini düşünerek bu noktalara sabah saatlerinde broşür dağıtmak etkili olur. Hafta sonu kapalı olan iş yerlerine Cuma akşamından ya da Cumartesi, Pazar günü broşür dağıtmak etkisiz olacaktır. 

Broşür dağıtımı için belirlenen noktalara sadece 1 kere değil, sürekli dağıtım yapılmalıdır. Her dağıtım haftanın farklı gün ve saatlerinde yapılmalı, istikrarlı şekilde dağıtım işlemleri sürdürülmelidir. Belirli periyotlarla broşürlerdeki kampanya ve içerik değiştirilmelidir. Paket servis gelen noktaların yoğunluğunu tespit edip o noktalara daha sıklıkla broşür dağıtmak gerekebilir.

Magnet ve Kartvizit 

Broşür dağıtımın dışında paket servisin yoğun olarak geldiği semtlere sitelere magnet ve kartvizit dağıtımı yapılmalıdır. Gelen her çiğ köfte siparişi içerisine konulacak magnet sadık müşteri kitlenizin oluşmasına yardım edecektir. Magneti buzdolabının üzerine yapıştırılmış bir restoran o ev veya iş yeri için sadakatin simgesi olmuş olur. Dağıtımı yapılacak kartvizit ve magnetin tasarımı da çok önemlidir. Güzel bir çiğ köfte resmi, müşterinin "acaba ne yesem" dediği anlarda karar vermesine yardımcı olacaktır.

Bisiklet veya Motorsiklet Kullanımı

Çiğ köfte dükkanlarında satışa sunulan ürünler hazırlanması ve sunumu kolay ürünlerdir. Lahmacun veya pizza gibi pişirme işlemleri olmadan direkt olarak paketlenip servise gönderileceği için müşteriye ulaşma süresi de kısa olur. Bu nedenle hızlı şekilde yemek yemek isteyen müşteriler için çiğ köfte ilk tercih olur. Paket servisin hızlı şekilde olması da bu yüzden önemlidir. Motor kullanımı ilk tercih olmalıdır. Motorsiklet ehliyetine sahip kurye bulundurmak ve motorun sürekli bakım, onarım gibi masrafları çiğ köfte dükkanları için külfet getirebilir. Bu nedenle bisikletten yana tercih kullanan çiğ köfte dükkanları da vardır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta müşteriye ürünlerin hızlı şekilde teslimatıdır. Paket servis güzergahı bisiklet için uzak bir mesafeyse, gelen sipariş geç teslim edilecekse o sipariş müşterinin son siparişi olabilir.

Paket Servis Saatleri

Çiğ köfte ağırlıklı olarak akşam saatlerinde tüketilen bir üründür. Gündüzleri yoğun olan çiğ köfte dürüm siparişleri akşam saatlerinde yerini paket çiğ köftelere bırakır. Akşam saatlerinde evlere söylenen paket çiğ köfteler, çiğ köfte dükkanı için yüksek ciro anlamına gelir. Özellikle yaz aylarında uzun gecelerde paket servis saatlerini geç saatlere kadar kaydırmak etkili olur. Çiğ köfte dükkanının bulunduğu semt kaldırıyorsa gece 02:00-03:00 saatlerine kadar paket servis yapmak olasıdır. Özellikle üniversite bölgelerinde, öğrenci evlerinin yoğun olduğu semtlerde gece saatlerinde gelen siparişler gündüz saatlerinde gelen siparişlerde çok daha fazla olacaktır. Çiğ köfte paket servis saatlerinin ne kadar uzun olması gerekliliğini şubenin işleyişiyle ve müşterilerden gelen taleplere göre değerlendirebilirsiniz.

Kredi kartı POS Cihazı ve Yemek Kartları

Çiğ köfte paket servise çıkacak servis elemanında mutlaka mobil POS cihazı bulunmalıdır. Çalışanların iş yerlerinden aldığı yemek çekleri ve yemek kartları da sıklıkla kullanılan alternatif ödeme yöntemleridir. Ortalama bir iş yerinde cironun yarısına yakını kredi kartı ve yemek çeklerinden oluşmaktadır. Müşterilerine alternatif ödeme yöntemleri sunmayan, sadece nakit ödeme kabul eden bir işletme müşteri portföyünü geliştiremez, zamanla satışları düşer.

Çiğ köfte paket servisi hizmeti için verebileceğiniz en lezzetli çiğ köfteler ve soslardan bazıları aşağıda, hemen sipariş verebilirsiniz (: